MYJKA OBROTOWA

Przemysłowa myjka obrotowa. W pełni uniwersalna jest w stanie umyć każdy z Twoich sprzętów i poradzić sobie z każdego rodzaju zabrudzeniem

EKONOMICZNE + EKOLOGICZNE

To nowoczesne, ekonomiczne, ekologiczne , a zarazem kompaktowe urządzenie służące do utrzymania w czystości większość sprzętu użytkowanego w zakładzie produkcyjnym.

UNIWERSALNE ZASTOSOWANIE

Jest w stanie umyć niemalże wszystko- kosze, wózki, koszyczki chlebowe, wszelki osprzęt, który umieszczamy w odpowiedniej pozycji zostanie z brudnego zamieniony w czyste higienicznie narzędzie pracy .

Przemysłowa myjka komorowa

Nasze rozwiązanie to: prosta zwarta obudowa, ekonomiczna i skuteczna, uniwersalna, łatwość załadunku, nowatorski program mycia - to wszystko pozwala całą obsługę pozostawić jednej osobie!

Urządzenie do zadań specjalnych

Krótki czas mycia bo od 3min (dla koszy mytych codziennie), niskie zużycie wody (na 40 koszy zużywamy ok. 5 l wody), wysokie ciśnienie, system odwirowywania oraz nowoczesny system sterowania sprawia iż urządzenie jest znacznie szybszym, bardziej uniwersalnym i zajmującym znacznie mniejszą powierzchnie w stosunku do stosowanych dotychczas myjek przelotowych.

Dodatkowym atutem jest to iż do obsługi urządzenia wystarcza jedna osoba, która po załadowaniu sprzętu i po załączeniu programu myjki może zajmować się inną pracą

Nowatorski program mycia

Polega na minimalnym zużyciu energii, wody oraz zminimalizowaniu środków myjących i długości trwania procesu mycia oraz suszenia. Program złożony z kilku kroków realizowany pod nadzorem sterownika, który w pełni nadzoruje i realizuje złożone zadania.

Myjka Obrotowa dla przemysłu
Prosta, zwarta budowa

z wygodnym załadunkiem, zajmująca małą powierzchnie w stosunku do swoich możliwości co stawia ją na czele urządzeń myjących proponowanych w przemyśle spożywczym

Ekonomiczna, szybka i wysoce skuteczna

pozwala w krótkim czasie zamienić cały Twój brudny osprzęt w higieniczne czyste narzędzia pracy

W pełni uniwersalna

jest w stanie umyć każdy z Twoich sprzętów i poradzić sobie z każdego rodzaju zabrudzeniem

Oszczędności personalne

do obsługi potrzebny jest jeden pracownik, który podczas pracy myjki może wyko¬nywać również inne czynności.

Wygodne rozwiązanie załadunku

to jeden z walorów urządzenia, który pozwala na przeprowadzenie szybkiego procesu mycia. Osprzęt przeznaczony do mycia układa się w przypadku koszy, kastli czy blach na standardowych wózkach piekarniczych, pozostały sprzęt na dedykowanych wózkach, stelażach, którymi wjeżdża się do wnętrza urządzenia myjącego.

Dowolne źródło zasilania w ciepłą wodę

w podstawowej wersji medium grzewczym jest energia elektryczna, która zamieniona może być lub współdziałać z dowolnym innym źródłem grzania wody w postaci np. odzysku z pieców czy posiadanego układu grzania wody.

Galeria

SKRÓCONA ZASADA DZIAŁANIA

Cały przedstawiony program mycia może być w zależności od potrzeb jak i wielkości zabrudzenia modyfikowany w postaci wydłużania czasu trwania poszczególnych kroków bądź zmiany temperatury medium czy ilości używanego środka myjącego.

Po wprowadzeniu elementów do mycia rozpoczyna się 1. krok płukania wstępnego zabrudzeń mechanicznych zalegających na sprzęcie wodą w obiegu zamkniętym podgrzaną do odpowiedniej temperatury, kosz obraca się z prędkością minimalną

Następnie urządzenie przechodzi w 2. krok odwirowywania nieczystości zalegających na sprzęcie prędkość wzrasta do maksymalnej i siła odśrodkowa wyrzuca zabrudzenia z mytych elementów.

W kolejnym 3. kroku mycia podawany jest wraz z wodą środek myjący pod wysokim ciśnieniem wydobywający się z dwudziestu wirujących dysz obrotowych skutecznie usuwających wszelkie zabrudzenia.

4. krok płukanie sprzętu przy użyciu oddzielnych dysz natryskowych wodą z drugiego obiegu podgrzaną do założonej temperatury przy pomocy których w razie konieczności może zostać podany również dodatkowy środek np. dezynfekujący

Suszenie to 5. krok realizowany za pomocą siły odśrodkowej, szybkim obrotom, które pozwalają się w sposób mechaniczny pozbyć resztek wody. Podczas tego kroku „wirowania” otwierana jest klapa, przez którą wydobywa się para, usuwana na zewnątrz, co pozwala uchronić pracownika obsługi przed ry¬zykiem poparzenia.

Kilka danych technicznych

Dwa niezależne ogrzewane obiegi (bufory) wody:

400l mycie wstępne, zasadnicze ze środkiem chemicznym
20l płukanie / dozowanie natrysk środka dodatkowego

Dwa niezależne obiegi dozowania środka:

1. Wymuszony mechanicznie
2. Na zasadzie zasysania podciśnieniem

Pompa obiegowa ciśnienie mycia:

10-13bar/ 7,5kW

Napęd obracania wózkiem:

regulacja płynna programowana: 2-140 obr/min

Moce elektryczne:

Grzałki: 1 obieg 3x12kW (max moc przy zasilaniu tylko elektrycznym); 2 obieg 1x 4 kW;

Silnik napędowy: 3,5 kW

Silnik wentylatora: 1,1 kW

Sterowanie:

sterownik „JATEX 2007” z dotykowym panelem operatorskim (40 programów realizowanych w do 20 kroków każdy) z pełną rejestracją zdarzeń, parametrów procesu

Wsad:

bez większych ograniczeń wszelkie narzędzia i elementy maszyn stosowanych w zakładzie, kosze, wózki, koszyczki chlebowe, wszelki osprzęt, warunek umieszczony w odpowiedniej pozycji odpowiednio zabezpieczony w koszach lub na dedykowanych wózkach.

Zużycie wody na 1 cykl:

4 - 12 litrów

Przykładowe czasy mycia:

( przy regularnym myciu)

dla koszy, kastli, koszyków:4-10 min.; osprzęt drobny zależnie od zabrudzenia: 3-12 min.; dla wóz¬ków pieca obrotowego: 5-15 min (wózki z wielowarstwowym/wieloletnim nagarem muszą zostać poddane kilku cyklom mycia)

Kontakt z doradcą

Wyślij nam namiary aby mógł się z Tobą skontaktować nasz doradca techniczny który przedstawi ofertę.

logo


Informacje przekazane w niniejszym formularzu będą wykorzystane tylko i wyłączenie do kontaktu zwrotnego aby przedstawić ofertę. Dane nie są gromadzone ani przekazywane firmom trzecim.